ZPRÁVY Kultura Jižní čechy

Zámek Třeboň oživí hudba a tisíce květin

Historický zámek Třeboň ožívá díky květinové výstavě s hudebním doprovodem. Výstava, která se koná již po šestnácté, představuje tisíc různých květin, včetně 250 kusů osmi druhů Amaryllis.

0

Včera Ester Vohradská

Daniel Herman provádí návštěvníky zámkem Hluboká

Bývalý ministr kultury, Daniel Herman, bude znovu průvodcem na zámku Hluboká ve dnech 27. dubna, 11. května a 1. června 2024. Prohlídky se konají v 13:40 a 15:10. Vstupenky a rezervace k dispozici.

0

Před 5 dny Adam Wágner

Windsurfingový víkendový zážitek na Lipně

Přidejte se k víkendovému windsurfingu na Lipně v kempu Villa Bohemia. Užijte si vzrušení a pohodu, přístupné pro dospělé i děti od 7 let. K dispozici také paddleboarding, jóga, cyklistika a nevšední sporty.

0

Před 6 dny Lenka Hubingerová

Martina Gerboca v Zámecké jízdárně Hluboká nad Vltavou

Připravte se na víkendy plné umění a kultury v Zámecké jízdárně v Hluboké nad Vltavou! 13. 4. a 11. 5. proběhnou komentované prohlídky výstavy "Oko za oku, zub za zub!".

0

Před týdnem Ester Vohradská

Koncert dětských talentů ZUŠ F. Pišingera

V úterý 24.4.2024 se ve Wellness Hotelu Rezidence v Nových Hracech koná společný koncert žáků ZUŠ F. Pišingera a ZUŠ B. Jeremiáše. Nabídne široký výběr hudebních stylů a žánrů, skvělou příležitost k podpoře mladých talentů a nezapomenutelný hudební zážitek.

0

Před týdnem Jiří Padevěd

Haptický model Závišova kříže

Závišův kříž, jeden ze tří nejcennějších zlatnických památek České republiky, bude přístupný návštěvníkům ve formě haptického modelu. Výtvarník Jaroslav Svoboda strávil přes 600 hodin nad tvorbou modelu z epoxidové pryskyřice.

0

Před 2 týdny Ester Vohradská

Kapela z Jihočeského kraje zaujala bluegrass koledou!

Jihočeská kapela Obejváci přináší originální hudební těleso s autorskými skladbami, kombinují americký folk a českou textovou náplň. Zrodili se v obýváku a dnes ovlivňují širší publikum s energií a kreativitou.

0

Před 2 týdny Jiří Padevěd

Oživení Národního zemědělského muzea Ohrada

Národní zemědělské muzeum Ohrada v Hluboké nad Vltavou zaznamenává první významnou obnovu a inovaci pod vedením ředitele Václava Kinského. Návštěvníci se mohou těšit na nové exponáty a zrestaurovaný badatelský prostor s veřejnou čítárnou, která bude otevřena od září.

0

Před 2 týdny Rebeka Schmidt

Překvapivý svět hmyzu v Muzeu Vysočiny

Muzeum Vysočiny Jihlava představuje výstavu "Svět hmyzáků", zaměřenou na eusociální hmyz jako včely, vosy, mravence a termiti. Výstava nabídne interaktivní prvky, hry a živou ukázku hmyzu. Začíná 26. dubna ve 17 hodin.

0

Před 2 týdny Michaela Prokopová

Hledejte obří kraslice na Hluboké!

Velikonoce na Hluboké přilákají desítky tisíc návštěvníků, kteří budou hledat obří kraslice skryté po celém městě. Akce pokračuje až do konce dubna a výtěžek půjde na dobrou věc, jako podpora pro Štěpána s autismem.

0

Před 3 týdny Lenka Hubingerová

Oživení historického pivovaru

Čeká nás výjimečná kulturní novinka - pivovarský areál Port 1560 v Českém Krumlově. Expozice Práce nabízí unikátní pohled do tajů pivovarnického řemesla i do každodenního života sládků.

0

Před 3 týdny Adam Wágner

Velikonoční tajemství zámku Blatná

Oslavte Velikonoce s unikátními tematickými prohlídkami zámku Blatná, kde objevíte známá i skrytá místa, včetně Starého paláce a zámeckého parku. Prohlídky se konají 1. dubna 2024 s různými časy.

0

Před 3 týdny Michaela Prokopová

Trio Incendio podporuje ICOS Český Krumlov

Trio Incendio připravuje benefiční koncert pro ICOS Český Krumlov, organizaci pečující o seniory a lidi s postižením. Výnos z prodeje lístků půjde na podporu služeb ICOS. Program zahrnuje díla Suk, Martinů a Dvořák. Vstupenky stojí 310 Kč a 620 Kč.

0

Před 3 týdny Jiří Padevěd

Finanční problémy zasahují jihočeské zámky

Dražší vstupné a méně prohlídkových tras čeká návštěvníky jihočeských hradů a zámků kvůli prudkému nárůstu nákladů na provoz a snížení finanční podpory od ministerstva kultury.

0

Před 4 týdny Michaela Prokopová