ZPRÁVY Kultura Jižní čechy

Velké firmy otevírají tréninková centra pro oživení zájmu o řemesla

S úbytkem zájmu adolescentů o tradiční řemesla (např. obráběč kovů, strojní mechanik) se společnosti jako ČEZ a EGD rozhodly otevřít vlastní tréninková centra ve školách.

0

Dnes Adam Wágner

Jak se oddlužit v Českých Budějovicích

V rámci Jihočeského kraje jsme realizovali mnoho oddlužení jednotlivců a manželů. Nyní dluhová poradna České Budějovice nabízí také možnosti porady ohledně konsolidace a refinancování. Osobní bankrot či insolvence nemusí být pro každého. Naštěstí existují také další způsoby, jak se správně oddlužit. Začněte řešit svoje dluhy co nejdříve. Uhradíte méně na úrocích a odměnách exekutorů.

7

Včera Mediální skupina Region24

Otravy houbami v Jihočeském kraji. Pozor na jedovaté muchomůrky!

Nedávné případy otrav houbami v Jihočeském kraji upozorňují na rizika sběru hub. Mykoložka Kafková varuje před záměnou jedlých muchomůrek růžovek s jedovatými muchomůrkami tygrovanými.

0

Včera Rebeka Schmidt

Budějovické nádraží: město uzavře podchody, plánuje jejich odstranění a vyztužení chodeb

Českobudějovické nádraží čekají změny. Vedení města rozhodlo o částečném uzavření podchodů kvůli rozšíření chodníků a zvýšení bezpečnosti. Jeden vstup u hotelu Grand bude zachován a podchod vyztužen.

0

Před 2 dny Michaela Prokopová

Jihočeské hasičské hry 2024. Triumfovali Jindřichův Hradec a Tábor

Krajská soutěž HZS Jihočeského kraje v disciplínách požárního sportu 2024 se konala 14. června v Českém Krumlově. Soutěžili hasiči z šesti územních oddělení a krajského ředitelství.

0

Před 4 dny Lenka Hubingerová

Studentky z Písku trénují na pokročilém simulátoru za 11 milionů

Studentky třetího ročníku zdravotnické školy v Písku nyní využívají pokročilý simulátor, který imituje plicní embolii po operaci. Tento robotický pacient se chová realisticky a umožňuje studentkám simulovat různé zdravotní situace.

0

Před 5 dny Jiří Padevěd

Jihočeská filharmonie připravuje slavnostní hudbu pro olympiádu v Paříži"

Mladý skladatel Jan Pospíšil byl vybrán Českým olympijským výborem k tvorbě hudby pro olympijský projekt. Jeho dílo, nahrané Jihočeskou filharmonií, zazní v Českém domě v Paříži a bude šířeno na sociálních sítích českého týmu, aby podpořilo sportovní nadšení a hrdost.

0

Před 5 dny Rebeka Schmidt

Touškov vře kvůli solární elektrárně. Referendum na obzoru

V jihočeském Touškově probíhá vášnivá debata o plánované solární elektrárně. Místní obyvatelé, včetně Karla Pokorného, se obávají devastace krajiny a snížení hodnoty nemovitostí. Společnost IB Vogt navrhla dvě varianty, ale starosta Vejšický a obyvatelé Mirovic jsou proti. Iniciátor petice Radomír Šafránek kritizuje oba návrhy. Starosta Vejšický plánuje referendum, aby místní rozhodli o projektu.

0

Před týdnem Miroslav Pucholt

Jihostroj ČB vítá íránského smečaře Sina Nikpura

VK Jihostroj České Budějovice posílil svůj tým íránským smečařem Sinou Nikpurem. Po odchodu klíčového hráče Ignacia se klub intenzivně snažil najít náhradu a nyní se může pochlubit získáním více než dvoumetrového Sina, který má potenciál stát se významnou posilou. Nikpur podepsal roční smlouvu a bude spolupracovat s Brazilcem Robsonem Rodriguesem. Novým trenérem týmu je Zdeněk Šmejkal.

0

Před týdnem Miroslav Pucholt

Moderní cyklostezka za 80 milionů Kč vyrostla z železničního náspu ve Veselí nad Lužnicí!

Ve Veselí nad Lužnicí probíhá revitalizace starého železničního náspu, který bude přeměněn na moderní cyklostezku. Tento projekt včetně nejdelšího mostu v oblasti má zlepšit bezpečnost a komfort pro cyklisty i chodce a propojit klíčové lokality ve městě. Náklady jsou 80 milionů korun, s dokončením v roce 2025.

0

Před týdnem Adam Wágner

Včely trpí! Medová sklizeň je letos slabší

Letošní včelařská sezóna není příliš úspěšná kvůli neobvyklému jaru a následnému ochlazení. Václav Krištůfek z Biologického centra AV ČR v Českých Budějovicích uvádí, že produkce medu je nižší. Prudké ochlazení zpomalilo včely, které musely spotřebovat nasbíraný med, a mráz poškodil květy. Umístění úlů také hraje roli, městské stromy nesly více nektaru.

0

Před týdnem Lenka Hubingerová

Horská chata Libín ožije! Roční rekonstrukce za 20 milionů probudí nový život

Rekonstrukce horské chaty na Libíně u Prachatic začíná po deseti letech nevyužití. Projekt za více než 20 milionů korun, podpořený 7 miliony z Krajského investičního fondu, má za cíl vytvořit nový prostor pro restauraci a ubytování. Otevření se plánuje na rok 2025.

0

Před týdnem Ester Vohradská

Stromy v umění: Výstava Let It GROW Again! v Alšově galerii

Alšova jihočeská galerie představuje výstavu "Belvedere na Hluboké – Let It GROW Again!", inspirovanou projektem rakouské galerie Belvedere o stromech v umění. Výstava, kurátorem je Miroslav Haľák, bude dostupná od 9. června do 10. listopadu 2024, s cílem prozkoumat kulturní a společenský význam stromů.

0

Před týdnem Adam Wágner

Oslava Jana Žižky - archeoskanzen oživí bitva i historická hudba

Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích vás zve na akci "Válka a vojenství v době Jana Žižky", konanou 15. června 2024. Návštěvníky čeká oživený Archeoskanzen Trocnov, historická hudba, trocnovská bitva, střelecký turnaj, soutěže, historické přednášky a ukázky zbraní z 15. století. Oslava připomíná 600. výročí úmrtí Jana Žižky.

0

Před týdnem Ester Vohradská
UNIWEB - weby od lidí pro lidi