ZPRÁVY AKTUALITY Jižní čechy

Dělníci asanují skály na II/160 mezi Větřním a Rožmberkem nad Vltavou, řidiči musí čekat na semaforech

S částečnou uzavírkou musí počítat řidiči na trase z Českého Krumlova do Vyššího Brodu. Nestabilní svahy nad Vltavou v lokalitě pod Zábraňským vrchem a u křižovatky na Všeměry hrozily zřícením, proto se sanují.

0

Před 3 dny

ISO 14644-1: Klasifikace čistých prostor a příslušné řízené prostředí

Dovolte, abychom vás podrobně seznámili s normou ISO 14644-1, která se zabývá klasifikací čistých prostor a příslušného řízeného prostředí.

4

Před 3 dny

Zubní pohotovost se od 1. ledna 2024 stěhuje z prostor českobudějovické nemocnice

Zubní pohotovost se stěhuje z prostor českobudějovické nemocnice. Jihočeský kraj oznamuje, že s účinností od 1. 1. 2024 se změní prostory pro zajištění pohotovostní služby zubních lékařů.

0

Před týdnem

SsangYong přináší vánoční dárek: zvýhodnění 40 000 Kč na model Torres!

Po úspěšném uvedení zbrusu nového modelu Torres s cenou již od 699 900 Kč, značka SsangYong nyní přichází s vánočním dárkem pro své zákazníky ve formě zvýhodnění 40 000 Kč na tento všestranný rodinný vůz.

0

Před týdnem

Sport je jenom jeden. Náměstek Klíma ocenil handicapované sportovce

Náměstek hejtmana pro oblast školství a sportu Pavel Klíma přijal 13. listopadu účastníky sportovní akce Emil Open, kteří přišli poděkovat za dlouhodobou podporu kraje.

0

Před 2 týdny

V Celoroční hře s Recyklohraním se dařilo školám z Jihočeského kraje

13. listopadu 2023 – Celkem 1 700 škol se v minulém školním roce zapojilo do Celoroční hry s Recyklohraním. V průběhu roku žáci a studenti ve školách plnili úkoly s environmentální tematikou a rovněž se zapojovali do sběru vysloužilého elektra, baterií, mobilů a tonerů.

0

Před 3 týdny

Sháníte stabilizované květiny? Vsaďte na věčné růže!

Květiny jsou bezpochyby jedním z nejkrásnějších a nejvíce obdivovaných darů, které můžeme druhým lidem předat. Květiny nám vytvářejí okouzlující atmosféru a dodávají do našich domovů nezbytný nádech přírody a krásy. Sháníte stabilizované květiny, které vydrží až několik let? Vsaďte na věčné růže z e-shopu www.homedecorhome.cz!

0

Před měsícem

Svatomartinské hody se blíží. Restaurace zvou na chutná menu, program zpestří další akce

Jedenáctý listopad každoročně přináší vrchol svatomartinského pohoštění. Restaurace chystají speciální menu, zavoní pečené husy a mladé víno je automatickou součástí nabídky.

0

Před měsícem

Stavba mostu v Týně nad Vltavou pokračuje montáží nosníků

Kompletní výměna mostu v Týně nad Vltavou pokračuje. Od poloviny října do poloviny listopadu probíhá montáž ocelových nosníků.

0

Před měsícem

Senátor Aschenbrenner: Společná kandidátka do eurovoleb je pro ODS špatný nápad, je to ideový oheň a voda

ODS, TOP 09 a KDU-ČSL jdou do voleb do Evropského parlamentu společně. A to přesto, že mají zjevně rozdílné pohledy na to, jak se má Evropská unie dál vyvíjet a jak přistupujeme k jednotlivým problémům, které ovlivňují náš život. Považuji to za zbytečný ústupek občanských demokratů dvěma menším stranám.

0

Před měsícem

Mutace BRCA genů mnohonásobně zvyšují riziko rakoviny prsu. Pomáhá preventivní operace

Rakovina prsu patří dlouhodobě k druhé nejčastější rakovině u žen. Ročně jí onemocní 7 000 z nich, téměř třetina nepřežije. Riziko vzniku tohoto zhoubného nádoru výrazně zvyšují BRCA geny. Pokud nefungují správně, hromadí se v buňkách chyby, které mohou vést právě ke vzniku rakoviny. U žen s vysokým rizikem se doporučuje preventivní mastektomie, tedy odstranění prsou.

0

Před měsícem

Dny otevřených dveří pro léčbu migrény pokračují letos v šesti městech. Dalším z nich jsou Strakonice

Lidé trpící migrénou, kterých je v Česku více než milion, mohou opět přijít konzultovat svůj stav se specialisty.

0

Před měsícem

Nechte se hýčkat japonskou terapií Hanakasumi v Salonu krásy Elegant Chic v Domažlicích

V Salonu krásy Elegant Chic v Domažlicích si nyní můžete vychutnat jedinečný japonský rituál Hanakasumi. Tato omlazující a regenerační terapie je založena na tradiční japonské filosofii IKIGAI, která zdůrazňuje důležitost rovnováhy mezi tělem, duší a duchem.

0

Před měsícem

Vzdělání na jihu Čech musí být kvalitní, pomůže i exministr Plaga

Dostatečné množství studijních oborů, které jsou atraktivní jak pro studenty a jejich rodiče, tak pro jihočeské zaměstnavatele. Taková je ambice Jihočeského kraje.

0

Před měsícem