Poslední aktualizace


Romský památník v Letech se otevře veřejnosti v polovině května

Dne 12. května bude otevřen Památník Romů a Sintů na Písecku v Letech. Událost bude součástí tradičního pietního aktu na místě nouzového pohřebiště. Muzeum romské kultury, které památník spravuje, postavilo nový památník na místě někdejšího vepřína.

0

Obchvat Kaplice odvede desetitisíce vozidel

Stavba posledního úseku obchvatu Kaplice na Českokrumlovsku byla zahájena. Navazuje na první etapu dokončenou v letech 2013-2014. Celý obchvat by měl být otevřen v polovině 2026, snížit intenzitu dopravy a zlepšit kvalitu života místních obyvatel.

0

Jiří Padevěd (Včera)

Zámek Třeboň oživí hudba a tisíce květin

Historický zámek Třeboň ožívá díky květinové výstavě s hudebním doprovodem. Výstava, která se koná již po šestnácté, představuje tisíc různých květin, včetně 250 kusů osmi druhů Amaryllis.

0

Ester Vohradská (Včera)

Jihočeský kraj a Kraj Vysočina podpoří provoz turistických vlaků mezi Jindřichovým Hradcem a Novou Bystřicí

Poslední jízdy úzkokolejných vlaků proběhly v roce 2022. Nový dopravce Gepard Express je naděje pro obnovení jízd především pro turisty. Jihočeský kraj a Kraj Vysočina podpoří provoz turistických vlaků mezi Jindřichovým Hradcem a Novou Bystřicí.

0

Rebeka Schmidt (Před 2 dny)

Paliva v regionu skokově zdražují, benzín už je téměř na 40 korunách za litr

Ceny paliv v Jihočeském kraji prudce stoupají, s průměrným nárůstem o 50 haléřů za litr benzínu i nafty od minulého týdne. Nejvyšší nárůst je v Českobudějovicku, kde cena benzínu téměř dosahuje 40 Kč za litr.

0

Lenka Hubingerová (Před 2 dny)

Senior na kole vyvrátil závoru a ujel

Neznámý cyklista způsobil bizarní nehodu nedaleko budějovické nemocnice, když narazil do závory na parkovišti. Policie hledají muže mezi 65 a 75 lety, který jel na elektrokole Crussis.

0

Lenka Hubingerová (Před 2 dny)

Ve Srubci nově úsekové měření !

Ve Srubci byla zavedena účinná rychlostní regulace "úsekové měření" snižující počet rychlých aut v obci. V březnu byl zaznamenán pokles přestupků, zlepšení bezpečnosti a plynulost provozu.

0

Jiří Padevěd (Před 3 dny)

Revitalizace Samsonovy kašny - praskliny mizí

Obnova historické Samsonovy kašny v Českých Budějovicích zahrnuje odstranění nepůvodního spárování a trhlin, aby se zabránilo pronikání vody do kamene. Opravy probíhají za použití měkčích, pružnějších materiálů, a práce by měly být dokončeny do konce dubna.

0

Miroslav Pucholt (Před 5 dny)

Pražská třída v ČB má nové radary

Policie doporučuje umístit radary pro kontrolu rychlosti na nebezpečném úseku Pražské třídy v Českých Budějovicích. Město neplánuje úsekové měření, ale zaměřuje se na zvýšení bezpečnosti řízení pomocí pokutování průjezdu křižovatek na červenou.

0

Rebeka Schmidt (Před 5 dny)

Cider zachraňuje ovocnáře v Chelčicích

Ovocnáři v Chelčicích místo rošiřování kácení sází sazenice pro výrobu cideru, ale připravovaná spotřební daň na víno může pro ně představovat velkou hrozbu.

0

Rebeka Schmidt (Před 5 dny)

Daniel Herman provádí návštěvníky zámkem Hluboká

Bývalý ministr kultury, Daniel Herman, bude znovu průvodcem na zámku Hluboká ve dnech 27. dubna, 11. května a 1. června 2024. Prohlídky se konají v 13:40 a 15:10. Vstupenky a rezervace k dispozici.

0

Adam Wágner (Před 5 dny)

Rekonstrukce ledové plochy v Táboře

Tábor zahájí v dubnu rekonstrukci ledové plochy zimního stadionu s cílem opravit chladicí systém. Město vyčlenilo 16 milionů korun na modernizaci a hledá dotace od Národní sportovní agentury.

0

Rebeka Schmidt (Před 6 dny)

Windsurfingový víkendový zážitek na Lipně

Přidejte se k víkendovému windsurfingu na Lipně v kempu Villa Bohemia. Užijte si vzrušení a pohodu, přístupné pro dospělé i děti od 7 let. K dispozici také paddleboarding, jóga, cyklistika a nevšední sporty.

0

Lenka Hubingerová (Před 6 dny)

Žena držela na balkoně sebevraha za pásek

Muž se pokoušel skočit z balkónu bytového domu. Jeho partnerka ho zoufale držela a bránila v pokusu, což znesnadnilo policistům vstup do bytu.

0

Michaela Prokopová (Před týdnem)

Nemocnice v Prachaticích chystá nový pavilon

Prachatická nemocnice plánuje stavbu nového pavilonu za více než 60 milionů korun, který bude zahrnovat magnetickou rezonanci. Tím se zlepší služby a zkrátí čekací doby na vyšetření. Plně provozní by měl být pavilon do začátku příštího roku.

0

Ester Vohradská (Před týdnem)