Offline

Kvetoucí louky podél D4?

Společnost Via Salis plánuje osázet nově budovanou dálnici D4 mezi Pískem a Příbramí kvetoucími loukami. Skauti z regionu se podíleli na sběru semínek místních rostlin. Louky budou vyžadovat specifickou údržbu, aby se ochránil život v nich. Iniciativa podporuje biodiverzitu a přispívá k ozdravení krajiny.

Blog
Před týdnem
REGIONJIH.CZ

Písecká nemocnice inovuje rehabilitaci: BIMEO PRO s virtuální realitou

Nemocnice Písek představila nové zařízení BIMEO PRO, které podporuje rehabilitaci horní končetiny u pacientů po úrazech a při neurologických potížích. Funguje na principu zpětné vazby a využívá bezdrátové senzory pro sledování pokroku. Zařízení nabízí cvičební programy s virtuální realitou a je přizpůsobitelné individuálním potřebám pacientů.

Blog
Před týdnem
REGIONJIH.CZ

V Budějovicích se uskutečnila první robotická revaskularizace myokardu

Nemocnice České Budějovice provedla první roboticky asistovanou revaskularizaci myokardu s využitím systému Da Vinci X. Operace umožnila rychlejší zotavení pacienta s ischemickou chorobou srdce. Tento zákrok nemocnici zařadil mezi tři pracoviště v ČR provádějící robotickou kardiochirurgii.

Blog
Před 2 týdny
REGIONJIH.CZ

Jihočeský kraj schválil 100mil. projekt paliativní péče

Jihočeský kraj schválil financování první etapy výstavby pavilonu paliativní péče v Jindřichohradecké nemocnici. Projekt zdůrazňuje maximální sociální interakci pacientů s blízkými a zahrnuje moderní a komfortní prostředí. Pavilon bude obsahovat 14 jednolůžkových pokojů a ambulantní provozy.

Blog
Před 2 týdny
REGIONJIH.CZ

Frymburk se stává novým lázeňským městem

Frymburk na Českokrumlovsku obdržel nový status lázeňského města. Vyhláška vstoupí v platnost 1. července. Město využije rašelinu z okolních lesů pro lázeňské procedury ve wellness hotelu. Plánuje desítky milionů korun na infrastrukturu a propagaci. Frymburk se stane čtvrtým lázeňským městem na jihu Čech.

Blog
Před 3 týdny
REGIONJIH.CZ

Dálnice D3 u Tábora bude dokončena, konec vleklých sporů

Po více než deseti letech právních sporů kolem dálnice D3 u Tábora bude úsek dokončen do konce srpna, řidičům tak bude cesta plně k dispozici. Ministr dopravy Martin Kupka uvedl, že jde o symbolický krok pro spojení mezi Prahou a Českými Budějovicemi.

Blog
Před 3 týdny
REGIONJIH.CZ

Hasiči varují: Nepodceňujte bezpečnost na vodě

Hasiči varují: Na vodě nepřeceňujte síly a vždy dbejte na bezpečnost. Vodácká sezóna začala, a je tedy nutné pamatovat na pravidla, aby se předešlo nehodám. Děti by měly mít vždy plovací vestu, a alkohol na vodu nepatří.

Blog
Před 3 týdny
REGIONJIH.CZ

Bouřka odřízla desetitisíce domácností od elektřiny

Kvůli bouřce v pátek večer a v sobotu ráno zůstalo bez elektřiny kolem deseti tisíc domácností, přičemž většina poruch byla zaznamenána v Moravskoslezském a Jihomoravském kraji. Hasiči zasahovali u popadaných stromů a odčerpávali vodu. Nejhorší situace byla v 01:00, když bylo bez elektřiny asi 35 tisíc domácností.

Blog
Před 3 týdny
REGIONJIH.CZ

Na Českobudějovicku roste počet srážek se zvěří

Řidiči na silnici mezi Starou Oborou a Novou Vsí na Českobudějovicku se často střetávají se zvěří. Loni tam bylo sraženo 42 větších zvířat. Počet nehod se zvěří v Jihočeském kraji roste, což dokládají data pojišťoven a odborníků.

Blog
Před měsícem
REGIONJIH.CZ

Horská chata Libín ožije! Roční rekonstrukce za 20 milionů probudí nový život

Rekonstrukce horské chaty na Libíně u Prachatic začíná po deseti letech nevyužití. Projekt za více než 20 milionů korun, podpořený 7 miliony z Krajského investičního fondu, má za cíl vytvořit nový prostor pro restauraci a ubytování. Otevření se plánuje na rok 2025.

Blog
Před měsícem
REGIONJIH.CZ

Oslava Jana Žižky - archeoskanzen oživí bitva i historická hudba

Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích vás zve na akci "Válka a vojenství v době Jana Žižky", konanou 15. června 2024. Návštěvníky čeká oživený Archeoskanzen Trocnov, historická hudba, trocnovská bitva, střelecký turnaj, soutěže, historické přednášky a ukázky zbraní z 15. století. Oslava připomíná 600. výročí úmrtí Jana Žižky.

Blog
Před měsícem
REGIONJIH.CZ

Čínský gigant Nobo otevře továrnu v Českých Budějovicích

Čínská firma Nobo Automotive Systems plánuje otevřít výrobní závod v Českých Budějovicích. Zpočátku zaměstná 30 lidí, s cílem dosáhnout přes 500 zaměstnanců do roku 2027. Firma bude vyrábět a montovat autosedačky.

Blog
Před měsícem
REGIONJIH.CZ

Adam Růžička končí v NHL kvůli "lajně"

Bratislavský hokejista Adam Ružička, který hrál za Dynamo Pardubice, byl v roce 2017 draftován Calgary Flames. Po třech letech na farmě odehrál za Flames 114 zápasů. Jeho kariéra v NHL byla narušena incidentem s kokainem. Video sám zvěřejnil na sociální síti. Přestoupil do Spartaku Moskva.

Blog
Před měsícem
REGIONJIH.CZ

Nové sportovní centrum v Budějovicích otevře v 2028

Centrum míčových sportů (CMS) u českobudějovického výstaviště nabývá konkrétní podoby. Multifunkční sportovní zařízení s kapacitou 5 000 diváků a hrací plochou 30 x 50 m má být dokončeno v roce 2028. Projekt zahrnuje i úpravu výstaviště a přinese významné socioekonomické přínosy.

Blog
Před měsícem
REGIONJIH.CZ

Oprava přejezdu u Kaplice blokuje hlavní tah na Rakousko

V Kaplici probíhá oprava železničního přejezdu na hlavním tahu z Českých Budějovic na Rakousko, což komplikuje dopravu. Řidiči musí využívat objízdné trasy, přičemž nákladní vozidla mají delší trasy přes lipenskou přehradu. Opravy potrvají do 28. května a celkové náklady činí 19,5 milionu korun.

Blog
Před měsícem
REGIONJIH.CZ