ZPRÁVY Ekonomika Jižní čechy

V Týně nad Vltavou otevřen nový most za 230 milionů!

Nový most přes Vltavu v Týně nad Vltavou, dlouhý 130 metrů a široký 13,6 metrů, byl 15. července otevřen veřejnosti. Byl kompletně zrekonstruován metodou Design & Build, což zkrátilo dobu výstavby a snížilo náklady.

0

Dnes Michaela Prokopová

Moderní vlaky RegioFox dobývají jižní Čechy

Jižní Čechy zažívají modernizaci železniční dopravy s novými regionálními vlaky RegioFox mezi Veselím nad Lužnicí a Českými Velenicemi. Od prosince budou jezdit i na dalších trasách v kraji, konkrétně mezi městy Tábor, Písek a Strakonice. Vlakům nechybí Wi-Fi, klimatizace a zásuvky.

0

Před 3 dny Miroslav Pucholt

Skladové prostory - pronajmout nebo koupit?

Představte si sklad jako svůj druhý domov. Jen místo obývacího pokoje plného gaučů a knihoven zde najdete regály plné zboží a materiálu. Ačkoli vlastnit sklad může znít lákavě, existuje řada důvodů, proč je pronájem výhodnější volbou, ať už jste velká nebo malá firma.

11

Před 4 dny Mediální skupina Region24

Policie odhalila 264 přestupků na jihočeských silnicích

Minulý víkend se na jihočeských silnicích uskutečnila dopravně bezpečnostní akce Začátek letních prázdnin, během níž 220 policistů zastavilo 1 731 vozidel a odhalilo 264 přestupků, hlavně překročení rychlosti a nesprávnou jízdu.

0

Před 6 dny Michaela Prokopová

Kvetoucí louky podél D4?

Společnost Via Salis plánuje osázet nově budovanou dálnici D4 mezi Pískem a Příbramí kvetoucími loukami. Skauti z regionu se podíleli na sběru semínek místních rostlin. Louky budou vyžadovat specifickou údržbu, aby se ochránil život v nich. Iniciativa podporuje biodiverzitu a přispívá k ozdravení krajiny.

0

Před týdnem Ester Vohradská

Písecká nemocnice inovuje rehabilitaci: BIMEO PRO s virtuální realitou

Nemocnice Písek představila nové zařízení BIMEO PRO, které podporuje rehabilitaci horní končetiny u pacientů po úrazech a při neurologických potížích. Funguje na principu zpětné vazby a využívá bezdrátové senzory pro sledování pokroku. Zařízení nabízí cvičební programy s virtuální realitou a je přizpůsobitelné individuálním potřebám pacientů.

0

Před týdnem Ester Vohradská

Podchod mezi nádražími v Českých Budějovicích bude zrušen

Podchod mezi nádražími v Českých Budějovicích bude zrušen kvůli narušené statice stropu, která ohrožuje silnici nad ním. Město rozhodlo podchod podpírat z vnitřní strany a zbourat vstupy, což je ekonomicky výhodnější než oprava za osmdesát milionů korun.

0

Před týdnem Rebeka Schmidt

Množí se požáry elektrokoloběžek v jižních Čechách

Tři případy za sebou požárů elektrokoloběžek v jižních Čechách. První se stal 8. června v Českých Budějovicích, druhý 11. června na čerpací stanici v Kaplici a třetí 18. června v Českém Krumlově. Ve všech případech byla příčinou technická závada na baterii. Hasiči doporučují elektrokoloběžky neskladovat v domech.

0

Před 2 týdny Lenka Hubingerová

Rekonstrukce Rudolfovské ulice ohrozí dopravu v letních prázdninách

V Českých Budějovicích začne na konci školního roku rozsáhlá rekonstrukce Rudolfovské ulice. Opravy proběhnou v několika fázích a ovlivní četné dopravní úseky města. První fáze oprav se bude konat od 28. června do 4. července, s návaznými pracemi během letních prázdnin. .

0

Před 2 týdny Adam Wágner

Dálnice D3 u Tábora bude dokončena, konec vleklých sporů

Po více než deseti letech právních sporů kolem dálnice D3 u Tábora bude úsek dokončen do konce srpna, řidičům tak bude cesta plně k dispozici. Ministr dopravy Martin Kupka uvedl, že jde o symbolický krok pro spojení mezi Prahou a Českými Budějovicemi.

0

Před 3 týdny Ester Vohradská

Ulice Do Mladého znovu v provozu od 21. června

Práce na ulici Do Mladého směrem k D3 pokračují podle plánu. Druhá etapa skončí 20. června, kdy vznikla provizorní komunikace. Od 21. června do 30. června proběhne třetí etapa zahrnující kanalizaci a přeložky sítí. Řidiči mohou od 21. června opět využívat ulici a křižovatku.

0

Před 3 týdny Michaela Prokopová

Podnikání v Česku zažívá v roce 2024 mimořádný růst

Meziroční nárůst nových společností činí 4 %. Na každých 10 zaniklých firem připadá 25 nových. Roste i počet živnostníků, za první tři měsíce roku jich přibylo 23 000. Firmám se daří, klesá počet bankrotů. Nejvíce nových firem vzniká v sektoru výroby a rozvodu elektřiny. Spotřebitelský optimismus roste.

0

Před 3 týdny Jiří Padevěd

Stavba obchvatu Dasného a Češnovic začne letos

Plánovaná stavba obchvatu obcí Dasný a Češnovice na Českobudějovicku má svého dodavatele. Nový úsek silnice I/20 Pištín - České Vrbné, dlouhý 8,5 km, se začne budovat letos v srpnu nebo září.

0

Před 4 týdny Michaela Prokopová

Jak se oddlužit v Českých Budějovicích

V rámci Jihočeského kraje jsme realizovali mnoho oddlužení jednotlivců a manželů. Nyní dluhová poradna České Budějovice nabízí také možnosti porady ohledně konsolidace a refinancování. Osobní bankrot či insolvence nemusí být pro každého. Naštěstí existují také další způsoby, jak se správně oddlužit. Začněte řešit svoje dluhy co nejdříve. Uhradíte méně na úrocích a odměnách exekutorů.

7

Před 4 týdny Mediální skupina Region24
Vizovické Trnkobraní 2024