Offline

Glamping na jihu Čech: Luxusní ubytování v přírodě láká stále více lidí

Obliba glampingu na jihu Čech roste, jak ukazuje příklad Ludka z Prahy, který si pochvaloval pohodlí a příjemnou atmosféru tohoto ubytování. Glampingový stan Jany Ledvinové vyniká originální venkovní kuchyní a luxusním hygienickým zázemím.

Blog
Včera
REGIONJIH.CZ

Retro koupaliště Volyně. Nostalgie a zábava pro celou rodinu

Retro koupaliště ve Volyni je oblíbeným místem plným nostalgie a atrakcí pro děti. Návštěvníci jako paní Šárka si oblíbili kabinky, zvířata jako kozy a stylový bazén s přírodní studenou vodou.

Blog
Před 4 dny
REGIONJIH.CZ

Podchod mezi nádražími v Českých Budějovicích bude zrušen

Podchod mezi nádražími v Českých Budějovicích bude zrušen kvůli narušené statice stropu, která ohrožuje silnici nad ním. Město rozhodlo podchod podpírat z vnitřní strany a zbourat vstupy, což je ekonomicky výhodnější než oprava za osmdesát milionů korun.

Blog
Před týdnem
REGIONJIH.CZ

Táborská hvězda Pavel Svatek míří do Teplic

Devatenáctiletý útočník Pavel Svatek, známý svou silou a rychlostí, pravděpodobně přestoupí z Táborska do Teplic. Výkonný ředitel Táborska Martin Vozábal ocenil jeho talent a uvedl, že klub mu nechce bránit v cestě za sportovním snem.

Blog
Před 3 týdny
REGIONJIH.CZ

Českobudějovická teplárna testuje biomasový kotel za 1,5 miliardy

Českobudějovická teplárna přechází na čistší a obnovitelnou energii, zahájila testování nového kotle na biomasu. Kotel může vyrobit 55 tun páry za hodinu s přibližnou spotřebou 20 tun štěpky na hodinu. Investice do zařízení je téměř 1,5 miliardy korun, částka byla pokryta z programu HEAT modernizačního fondu.

Blog
Před 3 týdny
REGIONJIH.CZ

Vyhláška o vlčí regulaci v Jihočeském kraji budí kontroverze

Nová vyhláška o regulaci vlčí populace v jižních Čechách vyvolala různé reakce. Zatímco někteří ji považují za nezbytnou pro ochranu hospodářských zvířat, ochránci přírody ji kritizují. Speciální pohotovostní štáb bude schvalovat zásahy, přičemž usmrcení vlka bude krajním řešením. Výrok vyvolal obavy o soulad se zákonem a nezávislost štábu.

Blog
Před 3 týdny
REGIONJIH.CZ

Varroáza ohrožuje včelstva - včasné kontroly jsou klíčové

Kvůli teplému jaru došlo letos k nadměrnému vylíhnutí nebezpečného roztoče kleštíka ve včelích úlech. Tento parazit, který způsobuje onemocnění varroázu, může vést k masivním úhynům včel.

Blog
Před 4 týdny
REGIONJIH.CZ

Otravy houbami v Jihočeském kraji. Pozor na jedovaté muchomůrky!

Nedávné případy otrav houbami v Jihočeském kraji upozorňují na rizika sběru hub. Mykoložka Kafková varuje před záměnou jedlých muchomůrek růžovek s jedovatými muchomůrkami tygrovanými.

Blog
Před 4 týdny
REGIONJIH.CZ

Dálnice D4 na dosah - částečný provoz od 17. června

Výstavba dálnice D4 je v závěrečné fázi, uvedl generální ředitel Vinci Construction CS Martin Borovka. Od 17. června bude provozována po dvou pruzích, kompletní dokončení je plánováno na prosinec. Projekt probíhá formou PPP, stát zaplatí 18 miliard korun. Ministr dopravy Martin Kupka plánuje další podobné projekty.

Blog
Před měsícem
REGIONJIH.CZ

Jihočeská filharmonie připravuje slavnostní hudbu pro olympiádu v Paříži"

Mladý skladatel Jan Pospíšil byl vybrán Českým olympijským výborem k tvorbě hudby pro olympijský projekt. Jeho dílo, nahrané Jihočeskou filharmonií, zazní v Českém domě v Paříži a bude šířeno na sociálních sítích českého týmu, aby podpořilo sportovní nadšení a hrdost.

Blog
Před měsícem
REGIONJIH.CZ

Průvodce na hradech a zámcích vítán! Zájem o tuto práci stoupá!

Tereza Brzáková působí již desátou sezonu jako průvodkyně na zámku Hluboká. Brigádníci jsou nabíráni od ledna, přičemž vrchol turistické sezony je v červenci a srpnu. Uchazeči s více jazyky jsou preferováni, přičemž největší poptávka je po angličtině a němčině.

Blog
Před měsícem
REGIONJIH.CZ

Obnova kašny na Žižkově náměstí: Praskliny a barevné opravy za 335 tisíc

Revitalizace kašny na Žižkově náměstí v Táboře pokračuje. Mluvčí města Luboš Dvořák upozorňuje na pukliny a nečistoty. Restaurátor Vojtěch Mach Žižka pracuje na barevných opravách, akademická sochařka Martina Viková opravuje praskliny na soše rytíře Rolanda. Celkové náklady jsou 335 tisíc korun.

Blog
Před měsícem
REGIONJIH.CZ

Ve Čtyřech Dvorech vznikne 323 nových bytů do roku 2028

Rodina vjíždí do vznikající čtvrti ve Čtyřech Dvorech, kde do roku 2028 vyroste 323 nových městských bytů. Výstavba v hodnotě 1,6 miliardy Kč je financována z velké části úvěrem od Národní rozvojové banky. Projekt nabídne různé typy bytů, podzemní parkoviště a komerční prostory. Nájemní bydlení bude cenově dostupné a bude vhodné i pro mladé rodiny a profesionály.

Blog
Před měsícem
REGIONJIH.CZ

Nová mobilní aplikace usnadní turistům cestování po Česku

Zakladatelé a autoři aplikace, společně s Asociací turistických informačních center ČR (A.T.I.C. ČR), zahajují spolupráci na projektu on-line informačního turistického centra (OITC) – mobilní aplikace, která usnadní turistům přístup k informacím o zajímavostech, událostech a službách v ČR.

Blog
Před měsícem
REGIONJIH.CZ

Stříteský triumfuje v Českém Krumlově

Stříteský znovu triumfoval v české rallye, tentokrát na závodě v Českém Krumlově. První etapu ukončil s mírným náskokem před Kopeckým, který během druhého dne ještě navýšil. Napínavý souboj zakončil těsným vítězstvím nad Pechem. Kopecký se umístil třetí.

Blog
Před měsícem
REGIONJIH.CZ