Online Před 2 měsíci

Jihočeský kraj a Kraj Vysočina podpoří provoz turistických vlaků mezi Jindřichovým Hradcem a Novou Bystřicí

Poslední jízdy úzkokolejných vlaků proběhly v roce 2022. Nový dopravce Gepard Express je naděje pro obnovení jízd především pro turisty. Jihočeský kraj a Kraj Vysočina podpoří provoz turistických vlaků mezi Jindřichovým Hradcem a Novou Bystřicí.

Blog
Před 2 dny
REGIONJIH.CZ

Informace o vstupenkách na MS 2024 v kostce

Pražská O2 Arena a Ostravar Aréna hostí zápasy MS v hokeji 2024. Vstupenky na samostatné zápasy byly spuštěny 16. ledna 2024 a většina z nich je vyprodána. VIP vstupenky jsou k dispozici od 5. prosince, zahrnují catering a samostatný vstup, s cenami začínajícími na 4390 Kč.

Blog
Před 4 dny
REGIONJIH.CZ

Nejslabší rok Českých patentů od roku 1995

Počet patentových přihlášek podaných českými subjekty k Úřadu průmyslového vlastnictví ČR poklesl na 465 v roce 2023, což je nejnižší číslo od roku 1995. V roce 2023 bylo uděleno či validováno 454 patentů tuzemským a 4 979 zahraničním subjektům.

Blog
Před 5 dny
REGIONJIH.CZ

Vliv menstruačního cyklu na sportovní výkonnost žen?

Studie ukazují minimální vliv menstruačního cyklu na sportovní výkonnost žen. Považovat menstruační cyklus za zásadní faktor výkonnosti je mylné. Důležité je otevřeně diskutovat o zdravotních otázkách a upravit trénink podle individuálních potřeb.

Blog
Před 5 dny
REGIONJIH.CZ

Pražská třída v ČB má nové radary

Policie doporučuje umístit radary pro kontrolu rychlosti na nebezpečném úseku Pražské třídy v Českých Budějovicích. Město neplánuje úsekové měření, ale zaměřuje se na zvýšení bezpečnosti řízení pomocí pokutování průjezdu křižovatek na červenou.

Blog
Před 5 dny
REGIONJIH.CZ

Cider zachraňuje ovocnáře v Chelčicích

Ovocnáři v Chelčicích místo rošiřování kácení sází sazenice pro výrobu cideru, ale připravovaná spotřební daň na víno může pro ně představovat velkou hrozbu.

Blog
Před 5 dny
REGIONJIH.CZ

Rekonstrukce ledové plochy v Táboře

Tábor zahájí v dubnu rekonstrukci ledové plochy zimního stadionu s cílem opravit chladicí systém. Město vyčlenilo 16 milionů korun na modernizaci a hledá dotace od Národní sportovní agentury.

Blog
Před 6 dny
REGIONJIH.CZ

Czech Tour se zúčastní i nejlepší tým světa INEOS Grenadiers

Sen splněn: nejlepší tým světa se zúčastní Czech Tour. Tento prestižní závod v České republice přitahuje fanoušky cyklistiky a díky účasti týmu INEOS Grenadiers bude zájem ještě větší. Závod tak vstupuje do sportovní historie.

Blog
Před 6 dny
REGIONJIH.CZ

Teplárna přechází k obnovitelným zdrojům

Architekti navrhují přeměnu Českobudějovické teplárny na komunitní a vědecký prostor s laboratořemi, kavárnou a kinem. Výměnou hnědého uhlí za obnovitelné zdroje se zde plánuje vytvoření FabLabu.

Blog
Před týdnem
REGIONJIH.CZ

Zámku Nová Bystřice má nového majitele

Manželská dvojice Miroslava a Jan Hromasovi zakoupili historický zámek v Nové Bystřici se záměrem ho zrestaurovat a zpřístupnit veřejnosti. Budovy v areálu zámku mají potenciál sloužit jako komunitní ubytovací zařízení a veřejné muzeum, část pak bude využita pro rodinné účely.

Blog
Před týdnem
REGIONJIH.CZ

Nádrž Bagr ve Stromovce bez vody

Technické služby FCC objevily velké množství odpadu v Bagru ve Stromovce v Českých Budějovicích. Mezi nalezenými předměty patřily PET lahve, míčky a plechovky. Město plánuje projekty zaměřené na čistění vody rostlinami a opravu poškozené výpusti Bagru.

Blog
Před 2 týdny
REGIONJIH.CZ

Lakers James naznačil konec v NBA

Hvězda Lakers James naznačil konec v NBA, což vyvolalo diskusi. Jeho odchod by měl obrovský dopad, ale není žádný důkaz pro ani proti. Basketbalový svět čeká na další vývoj.

Blog
Před 2 týdny
REGIONJIH.CZ

Fotbalisté Dukly zvítězili v Jihlavě a pojistili si tak první místo

Fotbalisté Dukly zvítězili v Jihlavě a pojistili si tak první místo v druhé lize. Důležitý zápas rozhodly klíčové momenty ve prospěch Pražského týmu. Jihlavsští nadále bojují o záchranu.

Blog
Před 2 týdny
REGIONJIH.CZ

Oživení Národního zemědělského muzea Ohrada

Národní zemědělské muzeum Ohrada v Hluboké nad Vltavou zaznamenává první významnou obnovu a inovaci pod vedením ředitele Václava Kinského. Návštěvníci se mohou těšit na nové exponáty a zrestaurovaný badatelský prostor s veřejnou čítárnou, která bude otevřena od září.

Blog
Před 2 týdny
REGIONJIH.CZ

Včasná diagnostika Parkinsonovy choroby nyní možná!

Nové vyšetření DaTSCAN v Oddělení nukleární medicíny strakonické nemocnice může včas odhalit Parkinsonovu chorobu.

Blog
Před 3 týdny
REGIONJIH.CZ