Offline

Velké firmy otevírají tréninková centra pro oživení zájmu o řemesla

S úbytkem zájmu adolescentů o tradiční řemesla (např. obráběč kovů, strojní mechanik) se společnosti jako ČEZ a EGD rozhodly otevřít vlastní tréninková centra ve školách.

Blog
Dnes
REGIONJIH.CZ

Jihočeské školy hlásí skokový nárůst studentů

Jihočeský kraj zaznamenal v aktuálním školním roce téměř čtyřprocentní nárůst počtu studentů na středních školách a gymnáziích s více než třiceti tisíci žáky. I přes růst zůstává počet středních škol stabilní.

Blog
Před 3 dny
REGIONJIH.CZ

Moderní cyklostezka za 80 milionů Kč vyrostla z železničního náspu ve Veselí nad Lužnicí!

Ve Veselí nad Lužnicí probíhá revitalizace starého železničního náspu, který bude přeměněn na moderní cyklostezku. Tento projekt včetně nejdelšího mostu v oblasti má zlepšit bezpečnost a komfort pro cyklisty i chodce a propojit klíčové lokality ve městě. Náklady jsou 80 milionů korun, s dokončením v roce 2025.

Blog
Před týdnem
REGIONJIH.CZ

Stromy v umění: Výstava Let It GROW Again! v Alšově galerii

Alšova jihočeská galerie představuje výstavu "Belvedere na Hluboké – Let It GROW Again!", inspirovanou projektem rakouské galerie Belvedere o stromech v umění. Výstava, kurátorem je Miroslav Haľák, bude dostupná od 9. června do 10. listopadu 2024, s cílem prozkoumat kulturní a společenský význam stromů.

Blog
Před týdnem
REGIONJIH.CZ

Nemocnice Písek získala Diamantový status za péči o pacienty s mrtvicí

Nemocnice Písek již potřetí získala Diamantový status ESO Angels za prvotřídní péči o pacienty s mrtvicí. Ocenění garantuje rychlou diagnózu a léčbu, což zvyšuje šanci pacientů na návrat do normálního života. Tým vedený Robertem Rezkem a Karlem Bechyně poskytuje nadstandardní péči, která začíná na urgentním příjmu.

Blog
Před týdnem
REGIONJIH.CZ

Birmančevič nejlepším hráčem sezóny, Matějovský osobností ligy

Anketa Ligové fotbalové asociace odhalila vítěze sezóny 2023/2024. Veljko Birmančevič byl oceněn jako nejlepší hráč a cizinec sezony díky 16 gólům a 11 asistencím v dresu Sparty Praha. Marek Matějovský z Mladé Boleslavi získal titul osobnost ligy. Nejlepším objevem sezony se stal Tom Slončík ze Zlína.

Blog
Před 3 týdny
REGIONJIH.CZ

Pelta a Kratochvílová na odvolání - vrchní soud rozhodne

Soudní proces od úterý do čtvrtka zahrnuje Miroslava Peltu a Simonu Kratochvílovou, kteří se odvolali proti odsouzení. Státní zástupce také podal odvolání proti osvobozujícím rozsudkům pro některé obžalované. Vrchní soudce může rozsudek zrušit, potvrdit nebo změnit.

Blog
Před 3 týdny
REGIONJIH.CZ

Jižní Čechy: Léto plné sportu, kultury a slavností

Jižní Čechy nabídnou pestré léto plné sportovních, kulturních a slavnostních akcí. Mezi nejvýznamnější patří Olympiáda dětí a mládeže, Highline festival, Mattoni 1 Maraton a Otáčivé hlediště v Českém Krumlově. Dalšími zajímavostmi jsou hudební festivaly a různé lokální oslavy.

Blog
Před 3 týdny
REGIONJIH.CZ

Přepadení čerpací stanice na Plzeňské - policie hledá podezřelého

Ve čtvrtek nad ránem došlo k přepadení čerpací stanice na Plzeňské ulici. Muž v tmavé mikině, modrých kalhotách, roušce a slunečních brýlích požadoval peníze, stírací losy a mobilní telefon. Policie zahájila šetření a žádá veřejnost o pomoc při identifikaci podezřelého. Pachatelovi hrozí až deset let vězení.

Blog
Před 3 týdny
REGIONJIH.CZ

Zrekonstruované letní kino v Prachaticích láká na moderní vybavení

Letní kino v Prachaticích po rekonstrukci nabízí moderní vybavení a příjemnou atmosféru s vynikající akustikou. Přesto návštěvnost není podle očekávání, což odráží širší trend úbytku diváků v kinech.

Blog
Před 3 týdny
REGIONJIH.CZ

Strmilov zásadně proti větrným elektrárnám

Plány na výstavbu větrných elektráren ve Strmilově vyvolaly odpor místních obyvatel, kteří se obávají negativního vlivu na krajinu. I když starosta a zastupitelstvo města vidí ve větrnících potenciální finanční přínos, místní obyvatelé dávají přednost zachování krásné přírody a nesouhlasí s novými výškovými stavbami.

Blog
Před 4 týdny
REGIONJIH.CZ

Zvýšení daně z nemovitosti v Česku až pětinásobek!

V roce 2023 se v Česku zvýšila daň z nemovitosti o průměrně 80 %. Někde však nárůst dosahuje až pětinásobku. Finanční správa zaslala nové výměry začátkem dubna. Zvýšení daně se týká všech majitelů nemovitostí a může zahrnovat místní koeficienty.

Blog
Před 4 týdny
REGIONJIH.CZ

PerníkoMAT v Samosolech láká turisty a místní

Na návsi v Samosolech u Jindřichova Hradce se otevřel proutěný koš plný perníků, který láká turisty i místní. Autorkou perníčků je Karolína Zavřelová, která spolu s Helenou Průšovou přišly s nápadem na perníkomat.

Blog
Před 4 týdny
REGIONJIH.CZ

Kritická situace ve firmě Machine Tools: Soud vyhlásil moratorium

Situace ve firmě Machine Tools je kritická. Většina zaměstnanců zůstává i přes možnost přejít do jiného zaměstnání. Soud vyhlásil na firmu tři měsíce trvající moratorium. Odbory zorganizovaly setkání s úřadem práce.

Blog
Před 4 týdny
REGIONJIH.CZ

Roste poptávka mechaniků pro elektromobily

S nárůstem počtu elektromobilů ve Velké Británii roste i potřeba mechaniků specializovaných na jejich opravy. Avšak jen 10 % z celkových mechaniků je na to kvalifikováno. Nízká dostupnost oprav vede k navyšování cen a nárůstu pojistného.

Blog
Před měsícem
REGIONJIH.CZ