Online Před 3 měsíci

Sovinec v Borových Ladech

Sovinec v Borových Ladech je domovem šesti druhů sov, včetně sovy pálené a puštíka bělavého. Sovy jsou aktivní a po narození z voliér v Klášterci se seznamují s novým prostředím. O starost o sovy se postará ošetřovatelka Janka Smatanová, která zároveň provází návštěvníky.

Blog
Včera
REGIONJIH.CZ

Česko do 10 let končí se spalováním uhlí

Ministr životního prostředí Petr Hladík oznámil, že do deseti let Česko zcela ukončí spalování uhlí. Nový dotační program na výměnu uhelných kotlů začne po skončení aktuální dotace. Kritici upozorňují na nespravedlnost pro ty, kteří nedávno investovali do ekologických uhelných kotlů.

Blog
Před 3 dny
REGIONJIH.CZ

Větrné elektrárny na Žibřidovském vrchu dostávají zelenou!

Plány na výstavbu větrných elektráren v jižních Čechách mají novou šanci na Žibřidovském vrchu v katastru Dolního Dvořiště po odmítnutí projektu v Rožmberku nad Vltavou kvůli odporu místních obyvatel a památkářů. Investor čelí stále dlouhému schvalovacímu procesu.

Blog
Před 6 dny
REGIONJIH.CZ

Nezapomenutelný Food Day v Bechyni na konci května

Nezapomenutelný Food Day Festival v nádherném areálu zámku v Bechyni proběhne 25.5.2024. Nabídne různé světové kuchyně, od italských těstovin po asijské speciality a burgery. Kromě ochutnávek navštívíte špičkové street foody z celé ČR a užijete si skvělou atmosféru.

Blog
Před týdnem
REGIONJIH.CZ

Zájem o práci u městské policie je nízký

Městští strážníci se kromě jiného zabývají odchytem toulavých zvířat, což je oblíbená činnost prachatického strážníka Miroslava Lahovce. Problémem je stárnutí strážníků, kdy průměrný věk vzrostl z 26 na 50 let. Městská policie Prachatice hledá nové strážníky, ale zájem je malý.

Blog
Před týdnem
REGIONJIH.CZ

Komentátor Milan Antoš vážně zraněn při nehodě u Letňan

Po vážné dopravní nehodě nedaleko stanice metra Letňany je bývalý hokejista Milan Antoš v nemocnici se závažnými zraněními, včetně deseti zlomenin a protržené plíce. Nehodu způsobil řidič odbočujícího vozidla, který Antoše pravděpodobně přehlédl.

Blog
Před týdnem
REGIONJIH.CZ

Muž choval chráněnou vydru, hrozí mu trest

Českobudějovická policie zahájila vyšetřování případu 64letého muže, který nelegálně držel chráněnou vydru říční. Zvíře bylo v dobrém zdravotním stavu, ovšem porušení zákona o ochraně vydry může muži přinést trest až tři roky vězení.

Blog
Před týdnem
REGIONJIH.CZ

Výstava starého řemesla paličkování

Výstava starého řemesla paličkování nabízí obrazy inspirované Muchou, Smetanovou Má vlast a Jindřichův Hradec. K vidění jsou také paličkované šperky a dečky. Výstava je otevřená do 21. srpna, kromě pondělí.

Blog
Před měsícem
REGIONJIH.CZ

Romský památník v Letech se otevře veřejnosti v polovině května

Dne 12. května bude otevřen Památník Romů a Sintů na Písecku v Letech. Událost bude součástí tradičního pietního aktu na místě nouzového pohřebiště. Muzeum romské kultury, které památník spravuje, postavilo nový památník na místě někdejšího vepřína.

Blog
Před měsícem
REGIONJIH.CZ

Nové onkologické centrum v Táboře

Všeobecná zdravotní pojišťovna ČR plánuje vytvořit Regionální onkologická centra (ROC) pro poskytování komplexní péče onkologickým pacientům.

Blog
Před měsícem
REGIONJIH.CZ

Překopnout plynovod se může značně prodražit

Společnost GasNet hlásí 444 případů vnějšího narušení plynárenských zařízení v roce 2020, většinou kvůli neodborným zemním a výkopovým pracím. Poničené plynovody představují zdravotní riziko a finanční zátěž v milionech korun.

Blog
Před měsícem
REGIONJIH.CZ

Legenda sumó Akebono zemřel

Bývalý jokozuna Akebono Taró zemřel na selhání srdce v Tokiu. Akebono, první cizinec v historii, kdo získal titul jokozuna, se proslavil ceremoniálem na ZOH v Naganu. Kariéru v sumo ukončil kvůli problémům s koleny.

Blog
Před měsícem
REGIONJIH.CZ

Revitalizace Samsonovy kašny - praskliny mizí

Obnova historické Samsonovy kašny v Českých Budějovicích zahrnuje odstranění nepůvodního spárování a trhlin, aby se zabránilo pronikání vody do kamene. Opravy probíhají za použití měkčích, pružnějších materiálů, a práce by měly být dokončeny do konce dubna.

Blog
Před měsícem
REGIONJIH.CZ

Mrazy ohrožují kvetoucí stromy v kraji

Ovocnářství v ČR čelí výjimečně teplému období ovlivňujícímu kvetení stromů. Odborníci varují před posunutím časového rámce kvetení o zhruba 14 dní. Hrozba mrazu však znepokojuje ovocnáře, kteří sledují vývoj teplot. Sklizeň by se mohla posunout do srpna kvůli předčasnému kvetení.

Blog
Před měsícem
REGIONJIH.CZ

Zadlužení ČR klesá na 44% HDP

Dluh České republiky poklesl na 44% HDP, nejnižší úroveň od 2. čtvrtletí 2022. Tento pokles je důkazem stabilizace zadlužení ekonomiky po pandemii covid-19 a válce na Ukrajině. ČR má navíc nejlepší souhrnný rating ze zemí bývalého východního bloku.

Blog
Před měsícem
REGIONJIH.CZ