Online Před 2 měsíci

Obchvat Kaplice odvede desetitisíce vozidel

Stavba posledního úseku obchvatu Kaplice na Českokrumlovsku byla zahájena. Navazuje na první etapu dokončenou v letech 2013-2014. Celý obchvat by měl být otevřen v polovině 2026, snížit intenzitu dopravy a zlepšit kvalitu života místních obyvatel.

Blog
Včera
REGIONJIH.CZ

Ve Srubci nově úsekové měření !

Ve Srubci byla zavedena účinná rychlostní regulace "úsekové měření" snižující počet rychlých aut v obci. V březnu byl zaznamenán pokles přestupků, zlepšení bezpečnosti a plynulost provozu.

Blog
Před 3 dny
REGIONJIH.CZ

Jižní Čechy jsou připravené na turistickou sezónu

Jižní Čechy přichystaly pro letošní turistickou sezonu řadu novinek pro návštěvníky. Nabídka zahrnuje tipy na aktivní dovolenou, rodinné výlety, pivní turistiku a kulturní zážitky.

Blog
Před 4 dny
REGIONJIH.CZ

Konference AI ve veřejné správě

Konference "AI ve veřejné správě" zahájili hejtman Jihočeského kraje Martin Kuba a ředitel krajského úřadu Lukáš Glaser. Diskutovali o využití umělé inteligence pro zlepšení veřejné správy, efektivitu a etické otázky.

Blog
Před týdnem
REGIONJIH.CZ

Vysoké pokuty za ignorování blokového čištění

Nedodržování blokového čištění v jarní a podzimní sezoně může řidiče prodražit. Městské úřady ve Zlíně a Brně zvyšují poplatky za nadzvednutí auta, které je zaparkováno v oblasti připravené na čištění. Pokuty za toto přestoupení jsou nyní nejvyšší v zemi.

Blog
Před týdnem
REGIONJIH.CZ

Koncert dětských talentů ZUŠ F. Pišingera

V úterý 24.4.2024 se ve Wellness Hotelu Rezidence v Nových Hracech koná společný koncert žáků ZUŠ F. Pišingera a ZUŠ B. Jeremiáše. Nabídne široký výběr hudebních stylů a žánrů, skvělou příležitost k podpoře mladých talentů a nezapomenutelný hudební zážitek.

Blog
Před týdnem
REGIONJIH.CZ

Český Krumlov je nejlepší jihočeské město pro byznys

Český Krumlov zvítězil ve vyhodnocení "Nejlepší jihočeské město pro byznys" od agentury Datank. Mezi důvody patří rostoucí koncentrace firem, výstavba bytů a transparentní webové stránky pro podnikatele.

Blog
Před 2 týdny
REGIONJIH.CZ

Kapela z Jihočeského kraje zaujala bluegrass koledou!

Jihočeská kapela Obejváci přináší originální hudební těleso s autorskými skladbami, kombinují americký folk a českou textovou náplň. Zrodili se v obýváku a dnes ovlivňují širší publikum s energií a kreativitou.

Blog
Před 2 týdny
REGIONJIH.CZ

Rysí rodinka šťastná a zdravá

Na Českokrumlovsku žije úspěšně rysí rodina, která díky monitoringu odborníků přibližuje nezkrotný život těchto tajemných šelem. Šestiletá rysice Pomněnka je plodnou matkou a hraje důležitou roli v místním ekosystému.

Blog
Před 3 týdny
REGIONJIH.CZ

Trenér Dukly dostal rekordní trest za rasismus

Trenér Dukly dostal rekordní trest za rasismus - osmiměsíční zákaz trenérské činnosti. Rada se proti rozhodnutí chystá odvolat, tvrdí svou nevinu. Případ znovu otevírá debatu o rasismu v českém fotbale.

Blog
Před 3 týdny
REGIONJIH.CZ

Bezemisní zdroje tvoří 74 % zisku Skupiny ČEZ

Skupina ČEZ získala v roce 2020 74 % zisku z jaderných a obnovitelných zdrojů, což ukazuje rostoucí tendenci v české energetice. Společnost plánuje zvýšit podíl bezemisních aktivit na EBITDA na 97 % do roku 2025

Blog
Před 3 týdny
REGIONJIH.CZ

Trio Incendio podporuje ICOS Český Krumlov

Trio Incendio připravuje benefiční koncert pro ICOS Český Krumlov, organizaci pečující o seniory a lidi s postižením. Výnos z prodeje lístků půjde na podporu služeb ICOS. Program zahrnuje díla Suk, Martinů a Dvořák. Vstupenky stojí 310 Kč a 620 Kč.

Blog
Před 3 týdny
REGIONJIH.CZ

Bobři dobývají jižní Čechy až k Vltavě

Bobři se stále více šíří na jihu Čech, zvláště na Šumavě, kde žije stovky těchto živočichů. Přestože jsou v současné době relativně klidní a bez okamžitého ohrožení, rostoucí počet bobrů může způsobit problémy. Odborníci varují před škodami na březích řek a rybníků.

Blog
Před 4 týdny
REGIONJIH.CZ

Bitcoin míří k novým výšinám

Bitcoin nedávno překonal historické maximum 70 000 dolarů, což vyvolává otázku, zda stojí za to investovat. Růst hodnoty má několik důvodů, jako úspěch bitcoinových ETF a rostoucí celosvětové přijetí digitálních měn.

Blog
Před 4 týdny
REGIONJIH.CZ

Kvůli absenci očkování proti černému kašli vyloučení žáků nehrozí

Hlavní hygienička Pavla Svrčinová ujistila, že vyloučení žáků z výuky kvůli absenci očkování proti černému kašli nehrozí. V posledních letech vzrostl počet případů černého kašle v Česku, přestože očkování je povinné.

Blog
Před 4 týdny
REGIONJIH.CZ