Offline

Rudolfov revolučně třídí kuchyňský odpad

Rudolfov zahájil inovativní projekt třídění kuchyňského odpadu, čímž se stal prvním městem v Jihočeském kraji s touto iniciativou. Obyvatelé obdrželi speciální košíky na bioodpad. Projekt, ve spolupráci s firmou JRK, má potenciál výrazně snížit komunální odpad.

Blog
Před týdnem
REGIONJIH.CZ

Zubrům v Táboře se narodila dvojčata

V táborské zoo se narodila dvě mláďata zubra evropského – samičky Norma a Usela, otcem je Poczekaj. Zoo Tábor slaví úspěchy v chovu zubrů od roku 2016, již třináct mláďat našlo nový domov. Veřejnost může navrhnout jejich jména začínající na "TA". Zoo je klíčová pro ochranu zubrů.

Blog
Před týdnem
REGIONJIH.CZ

Množí se požáry elektrokoloběžek v jižních Čechách

Tři případy za sebou požárů elektrokoloběžek v jižních Čechách. První se stal 8. června v Českých Budějovicích, druhý 11. června na čerpací stanici v Kaplici a třetí 18. června v Českém Krumlově. Ve všech případech byla příčinou technická závada na baterii. Hasiči doporučují elektrokoloběžky neskladovat v domech.

Blog
Před 2 týdny
REGIONJIH.CZ

Středověký festival: Hudba, tanec, ohňová show a více

Těšit se můžete na středověkou hudbu, taneční vystoupení, šermířské kejkle, právo útrpné, program pro děti, středověkou gastronomii, ukázky palných zbraní, lazebnu, ohňovou show a další. Akce začíná 6. července v 10:00 a trvá až do brzkých ranních hodin.

Blog
Před 3 týdny
REGIONJIH.CZ

Jihočeské hasičské hry 2024. Triumfovali Jindřichův Hradec a Tábor

Krajská soutěž HZS Jihočeského kraje v disciplínách požárního sportu 2024 se konala 14. června v Českém Krumlově. Soutěžili hasiči z šesti územních oddělení a krajského ředitelství.

Blog
Před měsícem
REGIONJIH.CZ

Včely trpí! Medová sklizeň je letos slabší

Letošní včelařská sezóna není příliš úspěšná kvůli neobvyklému jaru a následnému ochlazení. Václav Krištůfek z Biologického centra AV ČR v Českých Budějovicích uvádí, že produkce medu je nižší. Prudké ochlazení zpomalilo včely, které musely spotřebovat nasbíraný med, a mráz poškodil květy. Umístění úlů také hraje roli, městské stromy nesly více nektaru.

Blog
Před měsícem
REGIONJIH.CZ

Jihočeské letiště přechází na celoroční provoz

Jihočeské letiště České Budějovice se stává letištěm s celoročním provozem. Novinkou jsou obchod a kavárna. Loňský počet 10 tisíc cestujících má letos vzrůst na 70-80 tisíc. Cestovní kanceláře, včetně Čedoku, rozšířily svou nabídku zájezdů.

Blog
Před měsícem
REGIONJIH.CZ

Kovosvit na pokraji krachu - zůstalo jen 44 zaměstnanců

Ve strojírenské firmě Kovosvit zůstalo jen 44 zaměstnanců, zatímco téměř dvě stovky podaly hromadné výpovědi kvůli nedostatku výplat od března. Insolvenční řízení bylo zahájeno, firma čelí dluhům přes miliardu korun. Kovosvit potřebuje radikální restrukturalizaci na záchranu.

Blog
Před měsícem
REGIONJIH.CZ

Kovosvit v insolvenci - zaměstnanci bez výplat

Kovosvit, tradiční výrobce obráběcích strojů, čelí vážným finančním problémům a podal návrh na insolvenci. Zaměstnanci nedostali výplaty za březen a duben a hrozí odchod většiny pracovníků. Insolvenční soud schválil tříměsíční moratorium, ale věřitelé i odboráři jsou skeptičtí ohledně restrukturalizace.

Blog
Před měsícem
REGIONJIH.CZ

Opustil nás legendární Táborský DJ Kosťa

Vladimír Kostínek, známý jako DJ Kosťa, se narodil v Táboře roku 1949. Začal organizovat diskotéky už jako osmnáctiletý a založil soběslavskou Palubu. Po roce 1989 se podílel na vzniku Rádia Faktor a pořadu Kostitřas. Pracoval v Oldies Radiu a ČRo. Odešel ve středu ráno v 75 letech po dlouhé nemoci

Blog
Před měsícem
REGIONJIH.CZ

Nové Centrum míčových sportů pro ME ve volejbale

Nové Centrum míčových sportů v Českých Budějovicích umožní pořádat významné akce, včetně mistrovství Evropy ve volejbale. Plán zahrnuje výstavbu multifunkční haly pro 5 000 diváků, parkovacího domu a administrativních budov.

Blog
Před měsícem
REGIONJIH.CZ

Cyklobusy propojují Jihočeský kraj a Šumavu

Jihočeský kraj spolupracuje s JIKORDem a dopravci na systému cyklobusů od 18. 5. 2024 do 13. 10. 2024, zahrnující 11 linek spojujících klíčová města s rekreačními oblastmi. Výrazně se rozšíří spoje v oblasti Lipenska, včetně propojení s centrální Šumavou.

Blog
Před měsícem
REGIONJIH.CZ

8,5 mil. EUR pro přeshraniční projekty na česko-rakouské hranici

Fond malých projektů (FMP) podporuje přeshraniční spolupráci mezi komunitami na česko-rakouské hranici. Do konce roku 2028 je k dispozici 8,493 mil. EUR. Žadatelé mohou od května 2024 předkládat projekty zaměřené na kulturu, sociální a ekonomické vztahy.

Blog
Před měsícem
REGIONJIH.CZ

Jihočeští starostové míří do krajských voleb

Jihočeská veřejnost, nová aliance starostů a místostarostů jihočeských měst, se chystá kandidovat v podzimních krajských volbách. Kandidátku tvoří 55 členů včetně významných místních politiků. Cílí na zlepšení komunikace mezi krajem a obcemi a posílení místních samospráv.

Blog
Před měsícem
REGIONJIH.CZ

Zloděj chycen ve sklepě restaurace v Suchém Vrbném

Českobudějovičtí policisté obdrželi ráno zprávu o zamčeném zloději ve sklepě restaurace v čtvrti Suché Vrbné. Personál restaurace ho objevil a zamkl pod pivním výtahem, aby předešel nebezpečí a zavolal policii. Podezřelý, odsouzený letos v březnu, byl poté převezen do vazební věznice.

Blog
Před 2 měsíci
REGIONJIH.CZ