Online Před 2 měsíci

Policisté zápolí v soutěži s mezinárodní účastí

Policisté se zúčastnili soutěžního přeboru na různých stanovištích s různými úkoly simulujícími reálné situace střelby a první pomoci. Akce trvala dva dny a zahrnovala i mezinárodní účast. Nejlepší tři muži a ženy postupují do republikového kola.

Blog
Před 5 dny
REGIONJIH.CZ

Max Švabinský poprvé v Písku: Výstava „Učitelé a žáci“

Galerie Dragoun v Písku představuje výstavu "Učitelé a žáci" (1.6.-1.9.2024), kde se poprvé v Písku objeví díla Maxe Švabinského, mistra kresby a grafiky. Výstava zkoumá vztahy mezi Švabinským, jeho žákem Františkem R. Dragounem, a Dragounovým žákem Daliborem Říhánkem.

Blog
Před týdnem
REGIONJIH.CZ

Atraktivní cyklostezka Loučovice-Vyšší Brod oživuje turismus

Nová cyklostezka mezi Loučovicemi a Vyšším Brodem láká cyklisty svojí atraktivitou a unikátní trasou vedoucí například podél historického kanálu, v blízkosti Čertovy stěny. Stezka prochází i obcí Loučovice, kde doufají v podporu turismu a podnikání.

Blog
Před týdnem
REGIONJIH.CZ

Muzejní noc v Domě gobelínů

Muzeum nabídne komentované prohlídky stálých expozic a nových výstav, jako jsou Čalounění a Krása paličkování. Návštěvníci se mohou těšit na řemeslné stánky s různými aktivitami a odpočívat v kavárně s kávou a domácími delikatesami.

Blog
Před týdnem
REGIONJIH.CZ

Fialova vláda schválila nový atomový zákon

Vláda Petra Fialy schválila novelu atomového zákona zaměřenou na rychlejší výstavbu jaderných bloků a zjednodušení povolovacích procesů. Zároveň byl projednán návrh zákona o Národní rozvojové bance a třetí antibyrokratický balíček. Ovocnářům a vinařům zasaženým mrazy by mohla pomoci záruka za dluhy Rozvojové banky.

Blog
Před 2 týdny
REGIONJIH.CZ

Rekordní počet nakažených boreliózou

Krajská hygienická stanice hlásí klesající případy černého kašle, ale alarmující nárůst boreliózy. Od začátku roku 2021 zasáhla přes 1000 lidí hlavně na jihu České republiky. Klíšťata jsou nyní velmi aktivní, vyhněte se oblastem s výraznější populací.

Blog
Před měsícem
REGIONJIH.CZ

Dukovany obnovují výrobu na třetím bloku

Dokončení údržby a obnovení provozu 3. výrobního bloku Jaderné elektrárny Dukovany je významnou událostí pro ČEZ a český energetický průmysl. Zajišťuje stabilní dodávku energie a představuje dlouhodobý úspěch díky pečlivému plánování a bezpečnostním standardům.

Blog
Před měsícem
REGIONJIH.CZ

Žena držela na balkoně sebevraha za pásek

Muž se pokoušel skočit z balkónu bytového domu. Jeho partnerka ho zoufale držela a bránila v pokusu, což znesnadnilo policistům vstup do bytu.

Blog
Před měsícem
REGIONJIH.CZ

Zásoby plynu v Česku: 58,17% naplněnosti, 87 dní spotřeby!

Stav zásob plynu v Česku je nyní 58% a o 8% vyšší než v minulém roce, což zajišťuje stabilitu a jistotu domácnostem a firmám. Naplněnost zásobníků pokryje 87 dní průměrné roční spotřeby. Rozvoj plynového trhu je důležitý pro čistší zdroje energie a snížení emisí.

Blog
Před měsícem
REGIONJIH.CZ

Saharský písek ustupuje

Meteorologové hlásí konec smogové situace, způsobené Saharským pískem. Postupně se zlepšuje vzduch v České republice, i v Moravskoslezském kraji. Lidé s dýchacími a srdečními potížemi by měli být opatrní.

Blog
Před měsícem
REGIONJIH.CZ

Čeští vinaři si domů odvezli 41 medailí

Čeští vinaři získali na soutěži Vinalies International v Paříži 8 Grand Gold medailí a 33 zlatých ocenění. Největší úspěch zaznamenalo vinařství Hanzel z Dobšic, které získalo dvě velké zlaté medaile.

Blog
Před měsícem
REGIONJIH.CZ

Přímý noční vlak spojil Prahu s Bruselem

Nový přímý noční vlakový spoj propojuje Prahu a Brusel třikrát týdně. Vlak staví na klíčových stanicích, jako jsou Antverpy, Rotterdam, Amsterdam, Berlín a Drážďany. European Sleeper nabízí sedačky, lehátka a lůžkové vozy, ceny jízdenek začínají od 49 eur.

Blog
Před měsícem
REGIONJIH.CZ

Finanční správa promine pokuty živnostníkům nad 70 let

Finanční správa nebude ukládat sankce živnostníkům starším 70 let, kteří nedodrželi nové požadavky na elektronické podání daňových přiznání. Toto rozhodnutí ovlivní několik tisíc živnostníků v České republice, pokuta za nesplnění této povinnosti je 1000 Kč.

Blog
Před měsícem
REGIONJIH.CZ

Stávka personálu Austrian Airlines zrušila 400 letů

Stávka personálu Austrian Airlines (AUA) zasáhne Vídeň a další rakouská letiště v nejbližších dvou dnech. Očekává se zrušení asi 400 letů, což ovlivní zhruba 50 000 pasažérů. I lety mezi Českou republikou a Rakouskem byly zrušeny.

Blog
Před měsícem
REGIONJIH.CZ

Nastoupí Jaroslava Lička do Dynama Moskva?

Přechod českého trenéra Jaroslava Ličky do Dynama Moskva je stále nejistý, i když ruský klub projevil zájem. Lička je považován za jednoho z nejslibnějších českých trenérů a jeho přestup by mohl znamenat velký posun v kariéře.

Blog
Před měsícem
REGIONJIH.CZ