ZPRÁVY AKTUALITY Jižní čechy

Unikátní letní kino pod hvězdami v zámeckém parku Blatná

Letní kino v zámeckém parku Blatná nabízí milovníkům filmů a přírody unikátní zážitek. Pod širým nebem, na tribuně obklopené anglickým parkem, si diváci mohou užít nejen skvělý filmový program, ale také atmosféru plnou vůně květin, šelestu větru a hvězdné oblohy.

0

Včera Rebeka Schmidt

JCCR nabízí nové tematické cyklomapy pro turisty na jihu Čech

Jihočeská centrála cestovního ruchu (JCCR) nabízí bohatý výběr materiálů pro turisty na webu www.jiznicechy.cz, včetně cyklomap, pěších tras, brožur pro vozíčkáře a tematických průvodců.

0

Před 2 dny Lenka Hubingerová

V Týně nad Vltavou otevřen nový most za 230 milionů!

Nový most přes Vltavu v Týně nad Vltavou, dlouhý 130 metrů a široký 13,6 metrů, byl 15. července otevřen veřejnosti. Byl kompletně zrekonstruován metodou Design & Build, což zkrátilo dobu výstavby a snížilo náklady.

0

Před 3 dny Michaela Prokopová

Glamping na jihu Čech: Luxusní ubytování v přírodě láká stále více lidí

Obliba glampingu na jihu Čech roste, jak ukazuje příklad Ludka z Prahy, který si pochvaloval pohodlí a příjemnou atmosféru tohoto ubytování. Glampingový stan Jany Ledvinové vyniká originální venkovní kuchyní a luxusním hygienickým zázemím.

0

Před 4 dny Rebeka Schmidt

Rock Fest Hořice na Šumavě: Nezapomenutelný zážitek léta 2024

Připravte se na strhující rockový zážitek pod širým nebem v Hořicích na Šumavě! Už 20. července 2024 se zastřešený amfiteátr promění v místo plné nesmrtelných rockových pecek a legendárních osobností české hudební scény.

0

Před 5 dny Miroslav Pucholt

Moderní vlaky RegioFox dobývají jižní Čechy

Jižní Čechy zažívají modernizaci železniční dopravy s novými regionálními vlaky RegioFox mezi Veselím nad Lužnicí a Českými Velenicemi. Od prosince budou jezdit i na dalších trasách v kraji, konkrétně mezi městy Tábor, Písek a Strakonice. Vlakům nechybí Wi-Fi, klimatizace a zásuvky.

0

Před 6 dny Miroslav Pucholt

Retro koupaliště Volyně. Nostalgie a zábava pro celou rodinu

Retro koupaliště ve Volyni je oblíbeným místem plným nostalgie a atrakcí pro děti. Návštěvníci jako paní Šárka si oblíbili kabinky, zvířata jako kozy a stylový bazén s přírodní studenou vodou.

0

Před týdnem Rebeka Schmidt

Bytosti: Umělecký projekt spolku Hollar fascinuje

Článek se zabývá tématem bytostí, které mohou mít různé podoby – od pohádkových, vesmírných, zvířecích po neživé věci. Ukazuje, jak se od narození setkáváme s různými typy bytostí a jak jsou nám blízké. Představuje projekt uměleckého spolku Hollar, kde tvůrci originálně interpretují téma "Bytosti" různými výtvarnými technikami, klasickými i experimentálními.

0

Před týdnem Adam Wágner

Policie odhalila 264 přestupků na jihočeských silnicích

Minulý víkend se na jihočeských silnicích uskutečnila dopravně bezpečnostní akce Začátek letních prázdnin, během níž 220 policistů zastavilo 1 731 vozidel a odhalilo 264 přestupků, hlavně překročení rychlosti a nesprávnou jízdu.

0

Před týdnem Michaela Prokopová

Kvetoucí louky podél D4?

Společnost Via Salis plánuje osázet nově budovanou dálnici D4 mezi Pískem a Příbramí kvetoucími loukami. Skauti z regionu se podíleli na sběru semínek místních rostlin. Louky budou vyžadovat specifickou údržbu, aby se ochránil život v nich. Iniciativa podporuje biodiverzitu a přispívá k ozdravení krajiny.

0

Před týdnem Ester Vohradská

Písecká nemocnice inovuje rehabilitaci: BIMEO PRO s virtuální realitou

Nemocnice Písek představila nové zařízení BIMEO PRO, které podporuje rehabilitaci horní končetiny u pacientů po úrazech a při neurologických potížích. Funguje na principu zpětné vazby a využívá bezdrátové senzory pro sledování pokroku. Zařízení nabízí cvičební programy s virtuální realitou a je přizpůsobitelné individuálním potřebám pacientů.

0

Před týdnem Ester Vohradská

Podchod mezi nádražími v Českých Budějovicích bude zrušen

Podchod mezi nádražími v Českých Budějovicích bude zrušen kvůli narušené statice stropu, která ohrožuje silnici nad ním. Město rozhodlo podchod podpírat z vnitřní strany a zbourat vstupy, což je ekonomicky výhodnější než oprava za osmdesát milionů korun.

0

Před 2 týdny Rebeka Schmidt

Rudolfov revolučně třídí kuchyňský odpad

Rudolfov zahájil inovativní projekt třídění kuchyňského odpadu, čímž se stal prvním městem v Jihočeském kraji s touto iniciativou. Obyvatelé obdrželi speciální košíky na bioodpad. Projekt, ve spolupráci s firmou JRK, má potenciál výrazně snížit komunální odpad.

0

Před 2 týdny Lenka Hubingerová

Zubrům v Táboře se narodila dvojčata

V táborské zoo se narodila dvě mláďata zubra evropského – samičky Norma a Usela, otcem je Poczekaj. Zoo Tábor slaví úspěchy v chovu zubrů od roku 2016, již třináct mláďat našlo nový domov. Veřejnost může navrhnout jejich jména začínající na "TA". Zoo je klíčová pro ochranu zubrů.

0

Před 2 týdny Lenka Hubingerová
Hrady.cz - letní kulturní festival 2024