ZPRÁVY AKTUALITY Jižní čechy

Velké firmy otevírají tréninková centra pro oživení zájmu o řemesla

S úbytkem zájmu adolescentů o tradiční řemesla (např. obráběč kovů, strojní mechanik) se společnosti jako ČEZ a EGD rozhodly otevřít vlastní tréninková centra ve školách.

0

Dnes Adam Wágner

Otravy houbami v Jihočeském kraji. Pozor na jedovaté muchomůrky!

Nedávné případy otrav houbami v Jihočeském kraji upozorňují na rizika sběru hub. Mykoložka Kafková varuje před záměnou jedlých muchomůrek růžovek s jedovatými muchomůrkami tygrovanými.

0

Včera Rebeka Schmidt

Umělé květiny: Trend, který přináší krásu a praktičnost do každého domova

V dnešním světě se umělé květiny stávají jedním z nejoblíbenějších způsobů, jak si dopřát krásu přírody bez nutnosti jejího plýtvání. Vítáme vás ve světě umělých květin a dekorací, kde každá květina přináší nejen estetický zážitek, ale i trvalou hodnotu.

0

Před 2 dny REGIONPLZEN.CZ

Budějovické nádraží: město uzavře podchody, plánuje jejich odstranění a vyztužení chodeb

Českobudějovické nádraží čekají změny. Vedení města rozhodlo o částečném uzavření podchodů kvůli rozšíření chodníků a zvýšení bezpečnosti. Jeden vstup u hotelu Grand bude zachován a podchod vyztužen.

0

Před 2 dny Michaela Prokopová

Jihočeské školy hlásí skokový nárůst studentů

Jihočeský kraj zaznamenal v aktuálním školním roce téměř čtyřprocentní nárůst počtu studentů na středních školách a gymnáziích s více než třiceti tisíci žáky. I přes růst zůstává počet středních škol stabilní.

0

Před 3 dny Adam Wágner

Jihočeské hasičské hry 2024. Triumfovali Jindřichův Hradec a Tábor

Krajská soutěž HZS Jihočeského kraje v disciplínách požárního sportu 2024 se konala 14. června v Českém Krumlově. Soutěžili hasiči z šesti územních oddělení a krajského ředitelství.

0

Před 4 dny Lenka Hubingerová

Dálnice D4 na dosah - částečný provoz od 17. června

Výstavba dálnice D4 je v závěrečné fázi, uvedl generální ředitel Vinci Construction CS Martin Borovka. Od 17. června bude provozována po dvou pruzích, kompletní dokončení je plánováno na prosinec. Projekt probíhá formou PPP, stát zaplatí 18 miliard korun. Ministr dopravy Martin Kupka plánuje další podobné projekty.

0

Před 4 dny Rebeka Schmidt

Studentky z Písku trénují na pokročilém simulátoru za 11 milionů

Studentky třetího ročníku zdravotnické školy v Písku nyní využívají pokročilý simulátor, který imituje plicní embolii po operaci. Tento robotický pacient se chová realisticky a umožňuje studentkám simulovat různé zdravotní situace.

0

Před 5 dny Jiří Padevěd

Jihočeská filharmonie připravuje slavnostní hudbu pro olympiádu v Paříži"

Mladý skladatel Jan Pospíšil byl vybrán Českým olympijským výborem k tvorbě hudby pro olympijský projekt. Jeho dílo, nahrané Jihočeskou filharmonií, zazní v Českém domě v Paříži a bude šířeno na sociálních sítích českého týmu, aby podpořilo sportovní nadšení a hrdost.

0

Před 5 dny Rebeka Schmidt

Na Českobudějovicku roste počet srážek se zvěří

Řidiči na silnici mezi Starou Oborou a Novou Vsí na Českobudějovicku se často střetávají se zvěří. Loni tam bylo sraženo 42 větších zvířat. Počet nehod se zvěří v Jihočeském kraji roste, což dokládají data pojišťoven a odborníků.

0

Před 6 dny Ester Vohradská

Touškov vře kvůli solární elektrárně. Referendum na obzoru

V jihočeském Touškově probíhá vášnivá debata o plánované solární elektrárně. Místní obyvatelé, včetně Karla Pokorného, se obávají devastace krajiny a snížení hodnoty nemovitostí. Společnost IB Vogt navrhla dvě varianty, ale starosta Vejšický a obyvatelé Mirovic jsou proti. Iniciátor petice Radomír Šafránek kritizuje oba návrhy. Starosta Vejšický plánuje referendum, aby místní rozhodli o projektu.

0

Před týdnem Miroslav Pucholt

Jihostroj ČB vítá íránského smečaře Sina Nikpura

VK Jihostroj České Budějovice posílil svůj tým íránským smečařem Sinou Nikpurem. Po odchodu klíčového hráče Ignacia se klub intenzivně snažil najít náhradu a nyní se může pochlubit získáním více než dvoumetrového Sina, který má potenciál stát se významnou posilou. Nikpur podepsal roční smlouvu a bude spolupracovat s Brazilcem Robsonem Rodriguesem. Novým trenérem týmu je Zdeněk Šmejkal.

0

Před týdnem Miroslav Pucholt

D3 u Tábora slibuje ŘSD dokončit v létě

ŘSD plánuje dokončení chybějícího úseku dálnice D3 u Tábora na přelomu července a srpna. Právní moc stavebního povolení se očekává kolem 20. června. Stavba byla zpožděna kvůli sporům o pozemky, které řešil Ústavní soud. Pověřená firma má na dokončení čtyřicet dní.

0

Před týdnem Jiří Padevěd

Moderní cyklostezka za 80 milionů Kč vyrostla z železničního náspu ve Veselí nad Lužnicí!

Ve Veselí nad Lužnicí probíhá revitalizace starého železničního náspu, který bude přeměněn na moderní cyklostezku. Tento projekt včetně nejdelšího mostu v oblasti má zlepšit bezpečnost a komfort pro cyklisty i chodce a propojit klíčové lokality ve městě. Náklady jsou 80 milionů korun, s dokončením v roce 2025.

0

Před týdnem Adam Wágner
UNIWEB - weby od lidí pro lidi