Sedmé pokračování Peugeot Rally Cupu odstartuje na Šumavě

Populární seriál Peugeot Rally Cup CZ zahájí na 57. ročníku Rallye Šumava Klatovy už sedmou sezónu. V roce 2017 odstartoval s vozy Peugeot 208 R2, které o pět let později doplnil nový speciál Peugeot 208 Rally4. Kromě domácích jezdců seriálu se do šesti podniků, na kterých je Peugeot Rally Cup vypsán, zapojují také zahraniční posádky.


Seriálem Peugeot Rally Cup CZ prošla za šest let svého trvání celá řada nadějných jezdců, z nichž někteří se posunuli až do nejsilnějších tříd PSG mistrovství ČR v rally. Filip Mareš a Dominik Stříteský patří mezi absolutní špičku, stejně jako Jaromír Tarabus, který zvítězil v loňské sezóně Peugeot Rally Cupu a stal se také mistrem ČR ve „dvoukolkách“. Jan Talaš, Dominik Brož a René Dohnal doplňují kompletní přehled dosavadních vítězů.

Mezi ostřílené jezdce patří také Robert Hordossy
, který jede s Peugeotem 208 Rally4 už několikátou sezónu, ale letos poprvé se přihlásil do Peugeot Rally Cupu: „Novou dvěstěosmičku jsme pořídili hned, jak to šlo, takže s ní startuji už čtvrtou sezónu. Osobně jezdím především pro zábavu a každý závod si užívám. Letos začínáme na Šumavě, kterou sice dobře znám, ale je velmi specifická, a to především kvůli variabilitě podmínek. Na Šumavě může být všechno, včetně sněhu. Takže nám půjde hlavně o to, abychom se vrátili po zimě do formy a dostali auto zase do ruky. Pak pojedeme pravděpodobně Krumlov a Hustopeče a vybíráme si také nějaký zajímavý zahraniční podnik.

Známou tváří cupu je naopak David Štefan
, který se vrací po loňském působení v závodech evropské trofeje. „V letošní sezóně se budeme soustředit především na český šampionát a Peugeot Rally Cup, ale pojedeme i některé zahraniční soutěže. Naše loňská účast v evropské trofeji nám přinesla hodně zkušeností. Doufám, že je u nás zúročíme, i když konkurence bude silná. Těším se na Šumavu, je to krásná a náročná soutěž. Doufám, že vyjde počasí, to je ale v okolí Klatov vždy velkou sázkou do loterie.

Sedmé pokračování Peugeot Rally Cupu odstartuje v Klatovech a šestidílný seriál ukončí Invelt Rally Pačejov. Stejně jako v uplynulých ročnících i letos budou vypláceny zajímavé finanční odměny za umístění v jednotlivých závodech i v celkovém hodnocení, jak potvrzuje i ředitel značky Peugeot v ČR, Marco Venturini. „Jsem velmi rád, že se nám i letos podařilo vyčlenit rozpočet na finanční odměny pro jezdce s vozy značky Peugeot. Velkou zásluhu na tom má i náš dlouhodobý partner, který letos přichází s novým brandem, a to CEVA Logistics. Věříme, že si letošní rallyovou sezónu užijí jezdci i příznivci motoristického sportu.“

Na zahájení sedmého cupového ročníku se těší také generální partner Peugeot Rally Cupu, společnost CEVA Logistic, jak prozradil její zástupce Jaroslav Javorský: „Jsme velice rádi, že i v letošní sezóně může být společnost CEVA Logistics hrdým partnerem této významné události českého motorsportu. Všem posádkám přejeme mnoho štěstí při dosahování co nejlepších výsledků v nové sezóně Peugeot Rally Cupu.“

Zdroj textu a fotografie: TZ STELLANTIS Media news

Hrady.cz - letní kulturní festival 2024

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář

Další články z rubriky

Hrady.cz - letní kulturní festival 2024

Hlavní zprávy

 

Vizovické Trnkobraní 2024