Moderní cyklostezka za 80 milionů Kč vyrostla z železničního náspu ve Veselí nad Lužnicí!

Ve Veselí nad Lužnicí probíhá revitalizace starého železničního náspu, který bude přeměněn na moderní cyklostezku. Tento projekt včetně nejdelšího mostu v oblasti má zlepšit bezpečnost a komfort pro cyklisty i chodce a propojit klíčové lokality ve městě. Náklady jsou 80 milionů korun, s dokončením v roce 2025.


Ve městě Veselí nad Lužnicí probíhá rozsáhlý projekt revitalizace starého železničního náspu, jehož součástí je i nejdelší most v oblasti. Tento železniční násep, který dříve sloužil pro železniční dopravu, bude přeměněn na moderní cyklostezku. 'Revitalizujeme starý železniční násep a vedlejší mosty, a příští rok plánujeme položit asfaltový povrch. Vznikne zde krásná cyklostezka, která propojí železniční zastávku s nádražím,' sdělil starosta města, Vít Rada, zastupující sdružení Sport pro město.

Kolo je jedním z nejběžnějších dopravních prostředků v Veselí nad Lužnicí. Místní obyvatel Jiří používá kolo denně. 'Je to můj hlavní způsob dopravy, s nímž jezdím na nákupy, na nádraží a do přírody. Všichni se těšíme na novou cyklostezku, protože jízda mezi auty na hlavním tahu je poměrně nebezpečná,' poznamenává Jiří.

Veselí nad Lužnicí je oblíbeným cílem cykloturistů. Hana Esserová, vedoucí městského informačního centra, očekává, že nová cyklostezka bude hojně využívána především místními obyvateli. 'Myslím, že to bude jedna z nejpopulárnějších tras nejen pro cyklisty, ale i pro chodce, kteří jdou do práce nebo na nádraží,' dodává Esserová.

Náklady na výstavbu cyklostezky dosáhnou 80 milionů korun, z nichž polovinu pokryje dotace z fondů Evropské unie. Termín dokončení je stanoven na rok 2025. Nová cyklostezka slibuje zlepšení bezpečnosti a komfortu pro všechny uživatele a zlepší propojení klíčových lokalit ve městě.


Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
UNIWEB - weby od lidí pro lidi

Hlavní zprávy