Online Dnes

Dělníci asanují skály na II/160 mezi Větřním a Rožmberkem nad Vltavou, řidiči musí čekat na semaforech

S částečnou uzavírkou musí počítat řidiči na trase z Českého Krumlova do Vyššího Brodu. Nestabilní svahy nad Vltavou v lokalitě pod Zábraňským vrchem a u křižovatky na Všeměry hrozily zřícením, proto se sanují.

Blog
Před 3 dny
REGIONJIH.CZ

Zubní pohotovost se od 1. ledna 2024 stěhuje z prostor českobudějovické nemocnice

Zubní pohotovost se stěhuje z prostor českobudějovické nemocnice. Jihočeský kraj oznamuje, že s účinností od 1. 1. 2024 se změní prostory pro zajištění pohotovostní služby zubních lékařů.

Blog
Před týdnem
REGIONJIH.CZ

Sport je jenom jeden. Náměstek Klíma ocenil handicapované sportovce

Náměstek hejtmana pro oblast školství a sportu Pavel Klíma přijal 13. listopadu účastníky sportovní akce Emil Open, kteří přišli poděkovat za dlouhodobou podporu kraje.

Blog
Před 2 týdny
REGIONJIH.CZ

V Celoroční hře s Recyklohraním se dařilo školám z Jihočeského kraje

13. listopadu 2023 – Celkem 1 700 škol se v minulém školním roce zapojilo do Celoroční hry s Recyklohraním. V průběhu roku žáci a studenti ve školách plnili úkoly s environmentální tematikou a rovněž se zapojovali do sběru vysloužilého elektra, baterií, mobilů a tonerů.

Blog
Před 3 týdny
REGIONJIH.CZ

Sháníte stabilizované květiny? Vsaďte na věčné růže!

Květiny jsou bezpochyby jedním z nejkrásnějších a nejvíce obdivovaných darů, které můžeme druhým lidem předat. Květiny nám vytvářejí okouzlující atmosféru a dodávají do našich domovů nezbytný nádech přírody a krásy. Sháníte stabilizované květiny, které vydrží až několik let? Vsaďte na věčné růže z e-shopu www.homedecorhome.cz!

Blog
Před měsícem
REGIONJIH.CZ

Svatomartinské hody se blíží. Restaurace zvou na chutná menu, program zpestří další akce

Jedenáctý listopad každoročně přináší vrchol svatomartinského pohoštění. Restaurace chystají speciální menu, zavoní pečené husy a mladé víno je automatickou součástí nabídky.

Blog
Před měsícem
REGIONJIH.CZ

Stavba mostu v Týně nad Vltavou pokračuje montáží nosníků

Kompletní výměna mostu v Týně nad Vltavou pokračuje. Od poloviny října do poloviny listopadu probíhá montáž ocelových nosníků.

Blog
Před měsícem
REGIONJIH.CZ

Mutace BRCA genů mnohonásobně zvyšují riziko rakoviny prsu. Pomáhá preventivní operace

Rakovina prsu patří dlouhodobě k druhé nejčastější rakovině u žen. Ročně jí onemocní 7 000 z nich, téměř třetina nepřežije. Riziko vzniku tohoto zhoubného nádoru výrazně zvyšují BRCA geny. Pokud nefungují správně, hromadí se v buňkách chyby, které mohou vést právě ke vzniku rakoviny. U žen s vysokým rizikem se doporučuje preventivní mastektomie, tedy odstranění prsou.

Blog
Před měsícem
REGIONJIH.CZ

Dny otevřených dveří pro léčbu migrény pokračují letos v šesti městech. Dalším z nich jsou Strakonice

Lidé trpící migrénou, kterých je v Česku více než milion, mohou opět přijít konzultovat svůj stav se specialisty.

Blog
Před měsícem
REGIONJIH.CZ

Nina a ježkovo tajemství: detektivka pro nejmenší diváky

Režiséři Alain Gagnol a Jean-Loup Felicioli, kteří již mají na svém kontě nominaci na Oscara za Život kočky, vypráví tentokrát příběh desetileté Niny, jejího kamaráda Mehdiho a ježka, který ožívá v tatínkových příbězích na dobrou noc. Přečtěte si rozhovor s tvůrci, kterými jsou Alain Gagnol a Jean-Loup Felicioli.

Blog
Před měsícem
REGIONJIH.CZ

Nechte se hýčkat japonskou terapií Hanakasumi v Salonu krásy Elegant Chic v Domažlicích

V Salonu krásy Elegant Chic v Domažlicích si nyní můžete vychutnat jedinečný japonský rituál Hanakasumi. Tato omlazující a regenerační terapie je založena na tradiční japonské filosofii IKIGAI, která zdůrazňuje důležitost rovnováhy mezi tělem, duší a duchem.

Blog
Před měsícem
REGIONJIH.CZ

Vzdělání na jihu Čech musí být kvalitní, pomůže i exministr Plaga

Dostatečné množství studijních oborů, které jsou atraktivní jak pro studenty a jejich rodiče, tak pro jihočeské zaměstnavatele. Taková je ambice Jihočeského kraje.

Blog
Před měsícem
REGIONJIH.CZ

Prachatická nemocnice pořídila další dva zbrusu nové sanitní vozy

Pro omlazení vozového parku zakoupila prachatická nemocnice dvě nová sanitní vozidla, která nahradí starší vozy. Nemocnice tak pokračuje v obnově vozového parku sanitek, kterých má momentálně celkem 10 včetně rezervních. Sanitky Ford Transit Custom byly pořízeny podle investičního plánu a vyšly nemocnici zřizovanou Jihočeským krajem na 2 715 800 Kč bez DPH.

Blog
Před měsícem
REGIONJIH.CZ

Stabilizované věčné růže nevadnou a nemusíte o ně pečovat. Jak je to možné?

Zapomeňte na květiny, které vadnou po několika dnech. Stabilizované růže jsou tajemstvím nekonečné krásy květin, kterou můžete mít doma i v práci. Proč se starat o péči o květiny, když můžete mít růže, které vydrží až 5 let? Přečtěte si více o tomto fascinujícím trendu a proč jsou stabilizované růže ideálním dárkem pro vás i vaše blízké.

Blog
Před měsícem
REGIONJIH.CZ

V Českých Budějovicích funguje více jak rok pobytová služba pro autisty

Před rokem otevřelo Autis Centrum, o. p. s. v Českých Budějovicích historicky první pobytovou službu určenou dospělým lidem s autismem a těžším funkčním postižením.

Blog
Před 2 měsíci
REGIONJIH.CZ